Up-date2: Etapa 21, Liga 1, Dinamo invinge Rapid – VIDEO

CFR-Cluj-Otelul-Galati-Petrolul-Ploiesti-CSMS-Iasi-Astra-Giurgiu-CS-Severin-Rapid-Bucuresti-Dinamo-Bucuresti-etapa-21-campionatul-romaniei-romanesc-rezultate-partide-ramase-de-disputat-Viitorul-Constanta-Universitatea-Cluj-Steaua-Bucuresti-Gaz-Metan-Medias-Gloria-Bistrita-Ceahlaul-Piatra-Neamt-time-tv-timetv-timetv.ro

In primul meci din etapa 21 a Campionatului Romaniei de fotbal, Gloria Bistrita si Ceahlaul Piatra-Neamt au incheiat la egalitate un meci anost si plictisitor. Singurul lucru demn de remarcat este ca aceasta remiza alba vine dupa 16 ani de la ultimul egal dintre cele doua formatii!

VIDEO – vezi aici – Gloria Bistrita – Ceahlaul Piatra-Neamt

Steaua Bucuresti a invins, ieri, Gaz Metan Medias cu scorul de 3 la 0, in etapa 21 a Ligii 1. Dupa ce a deschis scorul prin Nikolic, servit foarte bine de Chipciu, Echipa din Ghencea a ramas in 10 oameni dupa eliminarea lui Cristi Tanase. In repriza a doua Pintilii si-a trecut in cont dubla, iar viitoarea adversara a echipei londoneze Chelsea, castiga cele 3 puncte.

VIDEO – vezi aici -Steaua Bucuresti – Gaz Metan Medias

Pustii lui Hagi, Viitorul Constanta au intalnit, sambata, formatia Universitatea Cluj. Ardelenii au jucat fara suporteri, in urma incidentelor provocate etapa trecuta in meciul cu Steaua, dar nici constantenii nu au avut prea multi fani in tribune. Viitorul a pierdut doua puncte pe teren propriu, reusind doar un egal, 1-1. In minutul 48 Viorel Dinu si-a trecut numele pe lista marcatorilor de la punctul cu var si tot el a tras si in bara, de la 18 metri, la scurt timp dupa marcarea golului. Pe fondul unei dominari agresive a constantenilor, Viitorul a obtinut egalarea in minutul 64 prin Chitu, care l-a invins pe Bosneag cu o lovitura de cap. Clujenii nu se bucura prea mult pentru punctul obtinut, deoarece nu au scapat inca de retrogradare.

VIDEO – vezi aici – Viitorul Constanta –  Universitatea Cluj

In cel mai tarziu meci al serii, din etapa 21, de la ora 21.00, CFR Cluj a primit vizita formatiei Otelul Galati. Tabela a fost stabilizata dupa nu mai mult de 7 minute de joc de catre Paraschiv, care a sutat din prima, iar mingea s-a oprit in poarta aparata de „clujeanul” Felgueiras. Incercarile de egalare ale CFR-ului prin Rada, Deac, Weldon, Meah, Godmeche nu au avut succes si galatenii pleaca acasa cu cele 3 puncte si spera sa se claseze pe un loc care sa le asigure participarea in prima liga si anul viitor.

VIDEO – vezi aici – CFR Cluj – Otelul Galati

Up-date:

Partida Petrolul Ploiesti – CSMS Iasi, a avut parte de un recital de 3 goluri superbe. Desi prima repriza a fost una mai mult decat modesta, in repriza secunda, Patulea a driblat si sutat perfect cu stangul in viclul portii lui Bornescu. Raspunsul echipei ploieste a venit dupa 8 minute prin Hoban, printr-un sut plasat de la marginea careului, fara sperante pentru portarul oaspetilor.

Gicu Grozav a dat lovitura cu 10 minute inainte de final cu o alta executie superba, de la aproximativ 20 de metri, iar Irimia nu a avut replica nici de aceasta dat, si Petrolul invinge cu 2 – 1 formatia CSMS Iasi.

VIDEO – vezi aici – Petrolul Ploiesti – CSMS Iasi

Up-date 2:

La aceasta ora are loc derbiul bucurestean din etapa 21, Rapid Bucuresti – Dinamo Bucuresti.

Fanii rapidişti au umplut Giuleştiul la derby-ul cu Dinamo şi au aprins atmosfera, la propriu, cu petarde. Una dintre ele a fost aruncată în teren, în minutul 7.

Petarda a aterizat la cîţiva centimetri de Nicolae Vasile, fundaşul stînga al giuleştenilor, dar din fericire, aceasta nu l-a atins.

Luchin şi Alexe au ratat cele mai mari ocazii ale „cainilor” din prima parte. Repriza secundă a aparţinut clar dinamoviştilor. C. Munteanu, Dănciulescu sau Alexe şi-au arătat experienţa şi au aşezat atacurile. Apărarea giuleştenilor a cedat în minutul 64. Curtean a centrat excelent, iar Dănciulescu a plasat imparabil o lovitură de cap, 0-1. Finalul partidei arata tabela neschimbata si Dinamo pleaca acasa cu toate cele 3 puncte.

VIDEO – vezi aici – Rapid Bucuresti – Dinamo Bucuresti

Luni se vor discuta ultimele meciuri din etapa 21, Pandurii Targu-Jiu primeste vizita FC Vaslui, iar CS Severin intalneste formatia Astra Giurgiu, incepand cu orele 19.30 si respectiv 20.30.